Opis
Jasen pogled na hrano, ki jo pripravljate
Novejši modeli nap z LED osvetlitvijo omogočajo še boljšo preglednost nad kuhališčem in njegovo okolico. Vgrajene diode LED so posebno ekonomične, v primerjavi z ostalimi zagotavljajo boljšo osvetlitev z minimalno porabo energije, svetlobo, bližjo naravni svetlobi, hkrati pa je njihova življenjska doba tudi do trikrat daljša. Tako ustrezno postavljene nape z LED osvetlitvijo predstavljajo pomemben estetski in hkrati funkcionalen element kuhinje.
Obtočna napa prestreže zrak, nasičen s paro in vonjavami, ter ga prečiščenega vrne v prostor.
Obtočna napa prestreže zrak, nasičen s paro in vonjavami, ter ga prečiščenega vrne v prostor. Če možnosti nameščanja odvodne cevi nimate, je dobra alternativa izbira obtočne nape. Taka napa vsesava zrak skozi ogleni filter, kjer iz njega odstrani vse vonjave in paro, potem pa ga prečiščenega vrača nazaj v prostor. Obtočne kuhinjske nape so enostavne za montažo in se ponavadi uporabljajo v stanovanjskih blokih, kjer je nameščanje cevi za neposredno odvajanje zraka na prosto oteženo. Ogleni filter je treba zamenjati enkrat do dvakrat letno, odvisno od tega, kako pogosto je kuhinjska napa v uporabi.
Več moči z manj hrupa
Odkar v modernih stanovanjih kuhinja predstavlja nov osrednji prostor, več pozornosti posvečamo ravni hrupa, ki ga povzroča delovanje kuhinjske nape. Ker so v zadnjih letih kuhinjske nape postale precej zmogljivejše, tudi v Gorenju pri tovrstnih aparatih vse pogosteje uporabljamo materiale za zvočno izolacijo. K zmanjšanju hrupnosti kuhinjske nape pa lahko pripomorete tudi sami:
- Namesto prožnih, rebrastih cevi raje uporabite okrogle, gladke cevi.
- Pretok zraka skozi neravno notranjost prožne cevi namreč povzroča večji hrup.
- Priporočenega premera cevi se držite skozi celoten odzračevalni sistem.
- Cevi lahko izolirate, s čimer zmanjšate tudi možnost nabiranja kondenzata na njih.
- Nivo hrupa se izraža v decibelih (dB). Povprečen hrup nape je 55 dB.